Na smutki spacer

Na smutki spacer

Spacer o wiosennej porze
Spacer o wiosennej porze

Wielkimi krokami zbliżają się do nas wiosenne, słoneczne dni. Choć astronomiczny początek wiosny dawno mamy już za sobą, pogoda za oknem nie zawsze nam sprzyja. Mimo wszystko warto poświęcić czas i energię na spacerowanie. Od dawna wiadomo, że spacer dotlenia umysł i poprawia kondycję. Dzięki niemu czujemy się lepiej, nie tylko fizycznie. Badania dowiodły, że słoneczna pogoda wpływa na nasze samopoczucie- budzimy się z zimowego snu i potrzebujemy Słońca, by czerpać z niego energię do życia.

Kiedy mamy przed sobą mnóstwo rzeczy do zrobienia „na wczoraj”, warto wyjść przed tym na krótki spacer. Poprawi on naszą zdolność koncentracji i łatwiej będzie nam zabrać się do pracy, a także pozwoli nam na umiejętne porcjowanie zaległych zajęć. Nie warto zastanawiać się nad tym, ile czasu będziemy musieli „zmarnować” na wyjście z domu, którego nie spożytkujemy na zaległości. Jeśli poświęcimy chociaż parę minut na świeżym powietrzu, łatwiej będzie nam się zabrać za zaległości i dzięki temu szybciej je skończymy.

Na każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy musimy podjąć właściwą decyzję. Często wtedy chodzimy zdenerwowani po całym domu z papierosem lub kubkiem kawy, zastanawiając się, co będzie dla nas najlepsze. Nasz umysł nie jest w stanie normalnie funkcjonować w zatłoczonym, dusznym mieszkaniu. Dlatego kluczem do odpowiedzi jest właśnie spacer. Nawet pół godziny pozwoli na świeższy osąd sytuacji i wybór lepszych rozwiązań.

A co z codziennymi troskami, smutkiem i zmęczeniem? Recepta znów jak mantra pojawia się przed oczami- trampki na nogi i w drogę! Do parku, do lasu, a nawet ulicami miasta- miejsce zależne jest od naszych upodobań i samopoczucia. Jeśli chcemy znaleźć się daleko od ludzi, wybierajmy miejsca związane z przyrodą- las, jezioro lub nawet park w mieście. Bezpośredni kontakt z naturą uspokoi nasze zszargane nerwy i ukoi psychiczny ból. Czujemy się samotni lub po prostu smutni? Otaczajmy się ludźmi! Niekoniecznie bezpośredni kontakt jest konieczny. Wystarczy za cel przechadzki wybrać sobie Centrum Miasta. Być może są aktualnie interesujące wystawy, które chcemy zobaczyć? Samo poczucie przynależności do danej grupy daje poczucie spełnienia i odgania smutki.

Recepta na szczęście wcale nie wymaga ogromnych poświęceń. Wystarczy, że dotlenimy nasz umysł, a pomysły na życie same zaczną nam wpadać do głowy!

Natasza.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl