Pierwsza kąpiel  po jakie kosmetyki sięgnąć?

Pierwsza kąpiel po jakie kosmetyki sięgnąć?

Delikatna skóra naszego dziecka wymga szczególnej opieki począwszy od dnia narodzin. Specjalistycznych produktów do pielęgnacji skóry najmłodszych jest bardzo wiele. Myśląc o wyborze najlepszego preparatu do kąpieli dla naszego maluszka natrafiamy na szeroki wachlarz płynów, żeli czy emulsji różniących się między sobą głównie składem i właściwościami.

Kosmetyki do kąpieli dziecka powinny nawilżać skórę i zapobiegać podrażnieniom. Skóra małego dziecka ma bardzo cienki naskórek i słabo wykształconą ochronną warstwę. Zatem bardzo łatwo ulega przesuszeniu, co może nawet prowadzić do powstania stanów zapalnych oraz innych zmian skórnych. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia trzeba starannie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne. Warto wziąć pod uwagę stopień wrażliwości skóry malucha oraz ewentualne wystąpienie atopii

W ostatním czasie bardzo wiele pozytywnych opinii zbierają specjalistyczne emulsje do kąpieli. W swoim składzie mają wysokie stężenie parafiny ciekłej. Ma to bezpośredni wpływ na efekt natłuszczenia skóry dziecka w trakcie i po kąpieli (nie trzeba dodatkowo stosować oliwek po kąpieli, jeśli delikatnie wytrzemy dziecko z wody, na skórze dziecka pozostanie niewielka, nieśliska, bezpieczna natłuszczająca powłoka, właśnie parafiny ciekłej).

Parafina ciekła tworzy oleistą powłokę na warstwie rogowej naskórka, zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry i zapewniając jej tym samym odpowiednią wilgotność i natłuszczenie. Zaleca się stosowanie kąpieli w emulsjach o podwyższonym stężeniu parafiny u dzieci z suchą skórą, wrażliwą, czy atopową. Jednak jeśli stężenie będzie mniejsze niż „lecznicza” dawka, swobodnie możemy wybierać emulsję do codziennych kąpieli naszego maleństwa.

Emulsje w wodzie dają delikatnie mętny kolor wody, lekko białawy. Nie pienią się, bez względu na kolejność dodania, zapach jest niezwykle delikatny i bardzo przyjemny. Coraz częściej można je kupić również w dużych sklepach wielobranżowych z dobrze zaopatrzonym działem dziecięcym.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl