Prezent dobry zarówno dla syna i córki

Prezent dobry zarówno dla syna i córki

ajlepsza zabawka świata to taka, która nigdy się nie znudzi oraz taka, którą możemy bawić się na setki sposobów, a nie w jeden. Rodzice zauważają, że często ich dzieci już po tygodniu rzucają swoje nowe zabawki w kąt i nawet po pewnym czasie niechętnie do nich wracają. Co jest powodem? Zapewne to, że rzecz, służąca nam tylko w jeden sposób, nie jest w stanie zająć nas na dłużej. Zatem, co mogłoby to odmienić?

Prosta rzecz, znana od pokoleń, tak bardzo nieskomplikowana. O czym mowa? O zwykłych klockach, które każdy w jakiejś formie miał. Kilkadziesiąt lat temu (w Polsce) większość dzieci miała drewniane klocki, wyparte w dzisiejszych czasach przez hit ostatnich czasów –klocki LEGO. Ich nazwa pochodzi od duńskiego wyrażenia leg godt, co znaczy ‘baw się dobrze’.

Firma ta została założona w 1932 roku przez Olego Christiansena w Dani. Na samym początku wytwarzała drewniane zabawki, by w 1947 roku wprowadzić na rynek nowość: prostopadłościany z wypustkami, dzięki którym można je było składać na wiele różnych sposobów. W latach 60. XX wieku producenci poszli nieco dalej, owszem wciąż sprzedawali klasyczne klocki, ale wprowadzili do nich nowe elementy, umożliwiające budowanie miast, samochodów itp.

Obecnie prawdopodobnie nie istnieje rzecz, której nie można stworzyć za pomocą tych klocków. Lego stworzyło wiele kolekcji, które skierowane są do różnych odbiorców. Np. Lego Duplo, dlatego że mają większy rozmiar, są przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia. Pozwalają na tworzenie wielu różnych konstrukcji, przedstawiających zwierzątka itp.

Starsze dzieci będą zainteresowane z pewnością klockami tematycznymi, np. Lego Indiana Jones, Lego Harry Potter, Lego Hobbit, Lego Władca Pierścieni itp. Zarządzający firmą zadbali również o to, by klocki miały odbiorców wśród różnych płci. I tak dla dziewczynek są przeznaczone kolorowe serie, umożliwiające budowanie domów, zamków, pokojów. Rodzice, mający córki, powinni dokładniej przyjrzeć się seriom: Lego Belville, Lego Friends itp. Trzeba jednak przyznać, że większość zestawów przeznaczona jest dla chłopców, np. Lego Auta, Lego Pirates, Lego Batman, Lego Space Police itp. Także więksi chłopcy, a przede wszystkim ich tatusiowie, mogą zaopatrzyć się w te zabawki, które ściśle łączą się z elektroniką. Lego Power Functions zawierają takie elementy jak silniki, zdalne sterowanie i LED. Elektryczne i elektroniczne części sprawią, że tata z synem nie będą chcieli zostawić tych klocków w spokoju, być może ich więzi się dzięki temu pogłębią? Podobnie będzie z serią Lego Technic, umożliwiającą budowanie konstrukcji, które będą działać, a nawet się poruszać. W wyposażeniu także znajduje się silnik elektryczny, a także siłowniki, sprzęgi i przekładnie, jednym słowem elementy, których nazwy mówią coś jedynie mężczyznom.

Ponieważ Gwiazdka zbliża się nieubłaganie, nie kupujmy dzieciom kolejnych jednorazowych zabawek: samochodzików, koników itp. Postarajmy się im podarować prezent, który nie tylko sprawi im radość, ale także wpłynie na ich rozwój oraz po prostu ucieszy i będzie służył bardzo długo. Jeśli na każdą okazję dziecku kupimy klocki, zabawa będzie stawała się coraz lepsza. W końcu wiadomo, im więcej klocków, tym więcej zabawy i nowych pomysłów. Z kolei dla dorosłych to oszczędność czasu: nie trzeba marnować swoich wolnych chwil, by coś wybrać. Wystarczy podejść do półki z klockami i sięgnąć po kolejny zestaw, którego nasza pociecha jeszcze nie ma.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl