Antyperspiranty

Antyperspiranty

Antyperspiranty są najlepszym sposobem na utrzymanie długotrwałej świeżości. Są znakomitą alternatywą dla wszelkiego rodzaju dezodorantów w sprayu, które rozpylane na ciało, nie utrzymują się na nim zbyt długo. Dostępne na rynku produkty mają postać żelu lub łagodnego pudru w sztyfcie. Ich zapachy są przeważnie wyjątkowo delikatne i subtelne, istnieją również antyperspiranty bezzapachowe. Zapewniają ochronę nawet do 24 godzin.

W przeciwieństwie do dezodorantu antyperspirant nie tylko perfumuje, ale również hamuje wydzielanie potu. Ogranicza też rozwój bakterii wywołujących niemiłą woń. I co najważniejsze nie zawiera alkoholu więc nie wysusza skóry. Wybór rodzaju aplikatora, pozostaje już tylko kwestią indywidualnego wyboru. Kosmetyk w sztyfcie (w postaci pudru) pozostawia uczucie komfortowej suchości. Alternatywnie można wybrać także kosmetyk w kulce lub żelu.

Kosmetyk (jak zresztą każdy inny należy aplikować na czystą skórę) w innym przypadku, nie tylko nie stłumi on zapachu potu, a wręcz przeciwnie, substancje zawarte w kosmetyku zmieszane z potem, tworzą nowe związki wydzielające jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach. Sam pot jest wszakże bezwonny, jego przykry zapach produkują bakterie.

Antyperspiranty mogą a nawet być stosowane po depilacji, pod warunkiem, że są one delikatne lub specjalnie do tego celu przeznaczone, jak choćby z serii tych, opóźniających wzrost włosków.

Jednym z powodów, dla których często nie decydujemy się na korzystanie z antyperspirantów jest dyskomfort w postaci białych smug pozostawionych na ubraniach. Dzieje się tak dlatego, że kosmetyki te zawierają sole glinu albo ałun (siarczan glinowo-potasowy), które działają na skórę ściągająco, zaciskając kanaliki potowe, co hamuje rozwój bakterii.Sole krystalizują się powodują powstawanie białych plam. Niestety jak dotąd mimo prób podjętych przez producentów kosmetyków, nie udało się wyeliminować soli z antyperspirantów.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl