Grzybica układu moczowego

Grzybica układu moczowego

Grzybice w układzie moczowym dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zakażenia układu moczowego przez grzyby najczęściej wywołane są przez drożdżaki Candida. W powracających infekcjach, należy szukać źródła w zakażeniu układu pokarmowego tzn. jelita grubego. Ze względu na sprzyjające położenie odcinków jelita grubego i pęcherza moczowego może dojść do częstych stanów zapalnych z jelit na drogi moczowe.

U kobiet z przyczyn czysto anatomicznych, do zakażenia cewki moczowej u kobiet dochodzi częściej niż u mężczyzn. Cewka u kobiet jest znacznie krótsza aniżeli u mężczyzn i znajduje się niedaleko zakażonego grzybicą jelita grubego.  Grzyby lub toksyny mogą również przenikać też do układu moczowego z jelita cienkiego, ślepego lub wyrostka robaczkowego.

Stałe bytowanie grzybów w układzie moczowym stwarza duże prawdopodobieństwo, że drożdżaki mogły zaatakować nerki i pęcherz moczy. Ich obecność zostanie rozpoznana w moczu, w razie nawracających zapaleń pęcherza, bez przyczyn, konieczne są powtórne badania. Komórki drożdży i nitki grzybni w moczu świadczą o nadużywaniu antybiotyków w życiu codziennym przy leczeniu różnych dolegliwości.

Objawy grzybicy układu moczowego:

bóle przy oddawaniu moczu,

dokuczliwy świąd,

serowate upławy,

bolesne miesiączkowania,

zapalenie prostaty,

zapalenie jajników,

zapalenie nerek,

opryszczka narządów płciowych,

bóle w czasie stosunku,

oziębłość seksualna u obu płci

nerwice,

zapalenie nerek,

zapalenie żołędzia i napletka u młodych chłopców,

niedorozwój gruczołów piersiowych u młodych dziewcząt

Ważnym w kuracji oczyszczającej z grzybicy układu moczowego jest – zawierający zioła przeciw grzybicy i pasożytom – niezwykle skuteczny suplement jakim jest ParaProteX. Również obowiązkowe uzupełnienie diety o Lactobacillus acidophilus, które znajdziemy w suplemencie ProbioBalance, Acidophilus with Psylium lub v, przyczynią się do powrotu zdrowia. Skuteczny dla organizmu błonnik znajdziemy w produkcie Nopalin.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl