Żylaki odbytu hemoroidy w ciązy

Żylaki odbytu hemoroidy w ciązy

Żylaki odbytu zwane również hemoroidami atakują okolice odbytu a dokładnie występujące w jego obrębie specyficze guzki, które odpowiedzialne są za szczelność odbytu, a w szczególności za nie przepuszczanie bezwiedne gazów.

Kiedy dochodzi do choroby hemoroidalnej czyli powstania żylaków odbytu, guzki znacznie się powiększają i uwypuklają uniemożliwiając tym samym zachowanie naturalnej szczelności.

Osoba dotknięta chorobą żylakową odbytu odczuwa wysoki dyskomfort szczególnie podczas oddawania stolca, który może powodować duży ból oraz miejscowe wystąpienie krwawienia.

W każdym stadium naszego życia a przede wszystkim okresie ciąży powinno się zadbać, aby nie doprowadzić do powstania żylaków odbytu.

Należy zwłaszcza zadbać o regularne wypróżnienia i odpowiednią aktywność fizyczną oraz wystrzegać się ostrych i pikantnych potraw

W przypadku nasilenia się objawów bólowych można stosować miejscowo maści uśmierzające ból oraz czopki doodbytnicze, ale każdorazowo należy sprawdzić w ulotce, czy dany lek można stosować w okresie ciąży.

Całkiem bezpieczne dla kobiet w ciąży są jedynie zimne okłady na okolice odbytu, które można wykonać za pomocą specjalnych czopków uprzednio schładzanych w lodówce.

Warto też wspomnieć o tej przykrej dolegliwości swojemu lekarzowi na najbliższej wizycie. Żylaki odbytu należy leczyć, gdyż mogą się okazać bardzo bolesne zwłaszcza podczas porodu.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl