Rower spinningowy

Rower spinningowy

W przypadku roweru spinningowego nie ma znaczenia ani wiek ani sprawność fizyczna ćwiczącego. Ćwiczenia nie są zbyt obciążające. Ponadto rowerki spinningowe są wyposażone w urządzenie wskazujące pomiar tętna, dzięki czemu możemy monitorować pracę naszego serca podczas ćwiczeń, co powoduje kontrolę organizmu i daje sposobność dostosowania możliwości organizmu do intensywności treningu.

Spinning jest przyjemną, grupową formą wysiłku. W obecnym czasie coraz więcej siłowni decyduje się na sale spinningowe. Można również samemu nabyć taki rower w sklepie sportowym i korzystać z własnego spinningu, w dowolnie wybranej przez nas porze dnia.

Uprawianie tego rodzaju ćwiczeń jest znacznie bardziej intensywne niż ma to miejsce w przypadku zwykłych rowerów treningowych. Wysiłek taki z pewnością się opłaci, ponieważ trening spinningowy bardzo dobrze wpływa na wytrzymałość całego ciała. Usprawnia jego wydolność i kondycję. Poprawia krążenie, wzmacnia układ oddechowy, a przede wszystkim trenuje mięśnie brzucha, nóg i pośladkow, słowem te wszystkich partii ciała, które są wzmacniane podczas tradycyjnej jazdy na rowerze.

W dodatku są to ćwiczenia bardzo efektywne, ponieważ godzina takiego treningu to okazja do spalenia nawet do 1000 kcal! Pedałowanie w siłowni to wspaniała propozycja dla osób mających do zrzucenia nadmiar kilogramów. Spinning przyspiesza również metabolizm. Jazda na rowerze nie obciąża stawów, jak inne formy aktywności: bieganie czy aerobik. Dla spragnionych widoków mijanych na rowerze widoków, stosuje się nawet wizualizacje, czyli sztucznie wykreowane symulacje widoków lasu i łąk.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl